Biedrība Solis tuvāk sadarbībā ar starptautisko organizāciju Ida network no Bulgārijas kopā ar partneriem no Rumānijas, Čehijas, Serbijas, Vācijas, Lietuvas, Polijas, Ungārijas un Igaunijas realizējuši projektu “Unspoken truth” (“Noklusētā patiesība”) programmas Eiropa pilsoņiem aktivitātē Eiropas piemiņas pasākumi.
Projekta mērķis bija apkopot vēstures liecības (aculiecinieku atmiņas, tikšanās ar vēsturniekiem, arhīvu darbiniekiem) par komunisma režīma noziegumiem 1953.-1990., uzņemt filmu par šajā periodā notikušo Austrumeiropas valstīs un aktualizēt sabiedrības debates.
Biedrība Solis tuvāk pulcēja dalībniekus ekskursijām uz Stūra māju un Nacionālo vēstures muzeju, kā arī mežabrāļu bunkuru Amatā, kurās piedalījās 107 dalībnieki. Filmas demonstrācijā piedalījās 55 dalībnieki.
Ekskursijā uz Stūra māju devās Pļavniekkalna pamatskolas 5.un 6.klase, uz mežabrāļu bunkuru Amatā - jaunsargi no Ķekavas novada un dienas centra “Torņakalns” audzēkņi, bet ekskursijā uz vēstures muzeju - interesenti un biedrības aktīvisti.

  

 

Andra Vanaga
Biedrība „Solis tuvāk” valdes locekle, projekta koordinatore