Ar straujiem soļiem tuvojās pavasaris un tur jau aiz pakalniem arī jūtama vasaras garša! Kā jau ierasts, biedrība “Solis tuvāk” ir ieplānojusi divas nometnes, kurās bērniem jauki pavadīt laiku un smelties arī dzīves gudrības. Nometņu norises laiki tiek plānoti jūnija pirmajā pusē. Nometņu tematika šogad būs sekojoša: vienā izdzīvosim latviešu gadskārtu svētkus, tradīcijas, rotaļas, ticējumus un ēdienus, savukārt, otrā – iesim pārgājienos, iepazīstot skaistas vietas Rīgas pievārtē. Abas nometnes tiks organizētas kā dienas nometnes, kad no rīta tiekamies, dienas laikā metamies piedzīvojumos, bet vakarpusē dodamies mājup, lai smeltos spēkus nākamajai dienai!

Šobrīd noris aktīvs darbs pie nometņu detalizētas programmas izveides un finansējuma atbalsta saņemšanas. Līdz ko mums būs kāda informācija par konkrētiem datumiem un maksu, informēsim arī jūs! Sekojiet mūsu informācijai mūsu mājas lapā www.solistuvak.lv sadaļā Nometnes un Facebook profilā NGO Solis tuvāk!

Ja jums ir kādi jautājumi, droši rakstiet vai zvaniet mums!

Tiekamies nometnēs!

Ar cieņu,

Nometnes vadītāja

Linda Znotiņa

Biedrība „Solis tuvāk” aicina piedalīties diennakts nometnē „Piedzīvojums Ķekavā”, kura norisināsies lauku viensētā “Dabas zirgi”, Plakanciemā. Nometnes praktiskās apmācības arī šogad vadīs Jaunsardzes un informācijas centra instruktors Kristiāns Vuļs ar divām palīdzēm. Papildus kā palīgs darbosies jauniete Sanem Ozdemir no Turcijas, kas veic brīvprātīgo darbu biedrībā programmas „Erasmus+” ietvaros, ar kuru bērniem būs iespēja komunicēt angļu valodā, mācot arī meitenei latviešu valodu.

Nakšņošana būs lielā Zemessardzes teltī, svaigā gaisā uz matračiem.
Līdz ar to, ka mūsu nometne tiks izvietota pie mājas, tad lietus gadījumā mums būs paredzēta vieta arī drēbju žāvēšanai.

Dalībnieki apgūs praktiskās iemaņas, kas nepieciešamas dodoties pārgājienos (nometnes iekārtošana, telts celšana, ugunskura vietas sagatavošana, kurināmā sagādāšana, maltītes pagatavošana, nometnes novākšana), dosies pārgājienos, trenēsimies dažādu šķēršļu joslu pārvarēšanā, orientēšanās pamatiemaņu apguvē, mācīsimies noteikt debess puses, mācīsimies airēt, spēlēsim sporta spēles.

"Dabas Zirgi" saimniece apgalvo, ka tā ir vieta, kur varēsim ne tikai skaista meža ielokā atpūsties no ikdienas ar draudzīgu zirgu palīdzību, bet arī iemācīties ko jaunu par zirgu psiholoģiju un dabiskās uzturēšanas/apmācības metodēm, par zirgu domāšanu, ķermeņa valodu un to, kā varam ar viņiem labāk saprasties. Papildus mums būs iespēja redzēt arī atraktīva zirga prasmju demonstrējumus.

Uz nometni tiks aicināts arī “slepenais viesis”, kas stāstīs bērniem vēl nedzirdētas lietas!

Pateicoties Ķekavas novada pašvaldības līdzfinansējumam, dalības maksa diennakts nometnē novadā deklarētiem bērniem ir 120 euro, pārējiem bērniem -140 euro.

Ja vēlaties pieteikties šai nometnei, tad lūdzu aizpildiet pieteikuma anketu un nosūtiet to mums uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

IMG 1250 maza  IMG 1278 maza

Attachments:
File
Download this file (Pieteikuma_anketa.doc)Pieteikuma_anketa.doc

Vēlamies informēt mūsu bijušos un potenciālos nometņu dalībniekus un to vecākus. Arī šogad biedrība "Solis tuvāk" organizēs bērnu nometnes, kas norisināsies vasaras brīvlaikā.

Jūnija mēnesī no 10.-17.datumam norisināsies diennakts nometne Daugmales piedzīvojums. Galvenie pasākumi: Daugmales vēstures un kultūras iepazīšana, apgūstot praktiskās iemaņas, kas nepieciešamas dodoties pārgājienos (nometnes iekārtošana, telts celšana, ugunskura vietas sagatavošana, kurināmā sagādāšana, nometnes novākšana), trenējoties dažādu šķēršļu joslu pārvarēšanā, orientēšanās pamatiemaņu apgūšana, stafetes un spēles, konfelādes un sveču darbnīcu apmeklējums, iepazīstoties ar Daugmales uzņēmējiem, ķīmijas un fizikas eksperimenti, baseina apmeklējums, ekskursija uz Valmieru, kur apmeklēs Vīnkalnu saimniecību un veiks maršrutu pa Sarkano taku. Nometne paredzēta bērniem vecumā 7-14 gadi.

Savukārt, 26.-30.jūnijas Baložu kultūras namā tiks organizēta dienas nometne "Ceļā uz Latvijas simtgadi". Galvenie pasākumi: radošās darbnīcas – tautas tērpa izpēte un izziņa par profesijām, kādas nepieciešamas, lai tērpu izveidotu, tautas rokdarbu apgūšana, latviskās identitātes veidošana, izprotot kultūras mantojumu, rotaļu un deju apguve, fiziskās aktivitātes. Nometne paredzēta bērniem vecumā 7-14 gadi.

30.jūlija līdz 06.augustam tiek organizēta vēl viena āra diennakts nometne "Ķekavas piedzīvojums", kas notiks Plakanciemā. Šī nometne paredzēta bērniem vecumā no 10 gadiem. Galvenie pasākumi: praktisko iemaņu, kas nepieciešamas dodoties pārgājienos (nometnes iekārtošana, telts celšana, ugunskura vietas sagatavošana, kurināmā sagādāšana, maltītes pagatavošana, nometnes novākšana) apguve, pārgājieni, trenējoties dažādu šķēršļu joslu pārvarēšanā, orientēšanās pamatiemaņu apguve, stafetes un spēles brīvā dabā. Nometne tiek organizēta sadarbībā ar jaunsargiem.

Katras nometnes detalizēta programma šobrīd ir izstrādes procesā un tuvākās nedēļas laikā publicēsim jauno informāciju, pastāvīgi to papildinot. Mūsu nometņu dalībnieki detalizētu informāciju par plānotajām aktivitātēm saņems arī savos e-pastos. Nometņu maksa un atvieglojumi Ķekavas novadā deklarētiem bērniem arī tiks publicēta gan mūsu mājas lapā, gan vietnē www.nometnes.gov.lv , kā arī sociālajā tīklā Facebook. Sekojiet mūsu informācijai un tiekamies nometnēs!

Ar cieņu,

Linda Znotiņa

 

Biedrības "Solis tuvāk" organizētās nometnes šī gada vasarā ir veiksmīgi noslēgušās. Pateicos visiem kas tieši vai netieši bija iesaistījušies mūsu nometņu dzīvē. Šobrīd tiek gatavota atskaite par nometņu dzīvi, atlasītas labākās bildes un apkopoti interesantākie notikumi, ko šovasar esam piedzīvojuši 5 nometnēs..:)

Linda Znotiņa

Nometņu vadītāja, biedrības „Solis tuvāk” valdes priekšsēdētāja