Vēlamies informēt mūsu bijušos un potenciālos nometņu dalībniekus un to vecākus. Arī šogad biedrība "Solis tuvāk" organizēs bērnu nometnes, kas norisināsies vasaras brīvlaikā.

Jūnija mēnesī no 10.-17.datumam norisināsies diennakts nometne Daugmales piedzīvojums. Galvenie pasākumi: Daugmales vēstures un kultūras iepazīšana, apgūstot praktiskās iemaņas, kas nepieciešamas dodoties pārgājienos (nometnes iekārtošana, telts celšana, ugunskura vietas sagatavošana, kurināmā sagādāšana, nometnes novākšana), trenējoties dažādu šķēršļu joslu pārvarēšanā, orientēšanās pamatiemaņu apgūšana, stafetes un spēles, konfelādes un sveču darbnīcu apmeklējums, iepazīstoties ar Daugmales uzņēmējiem, ķīmijas un fizikas eksperimenti, baseina apmeklējums, ekskursija uz Valmieru, kur apmeklēs Vīnkalnu saimniecību un veiks maršrutu pa Sarkano taku. Nometne paredzēta bērniem vecumā 7-14 gadi.

Savukārt, 26.-30.jūnijas Baložu kultūras namā tiks organizēta dienas nometne "Ceļā uz Latvijas simtgadi". Galvenie pasākumi: radošās darbnīcas – tautas tērpa izpēte un izziņa par profesijām, kādas nepieciešamas, lai tērpu izveidotu, tautas rokdarbu apgūšana, latviskās identitātes veidošana, izprotot kultūras mantojumu, rotaļu un deju apguve, fiziskās aktivitātes. Nometne paredzēta bērniem vecumā 7-14 gadi.

30.jūlija līdz 06.augustam tiek organizēta vēl viena āra diennakts nometne "Ķekavas piedzīvojums", kas notiks Plakanciemā. Šī nometne paredzēta bērniem vecumā no 10 gadiem. Galvenie pasākumi: praktisko iemaņu, kas nepieciešamas dodoties pārgājienos (nometnes iekārtošana, telts celšana, ugunskura vietas sagatavošana, kurināmā sagādāšana, maltītes pagatavošana, nometnes novākšana) apguve, pārgājieni, trenējoties dažādu šķēršļu joslu pārvarēšanā, orientēšanās pamatiemaņu apguve, stafetes un spēles brīvā dabā. Nometne tiek organizēta sadarbībā ar jaunsargiem.

Katras nometnes detalizēta programma šobrīd ir izstrādes procesā un tuvākās nedēļas laikā publicēsim jauno informāciju, pastāvīgi to papildinot. Mūsu nometņu dalībnieki detalizētu informāciju par plānotajām aktivitātēm saņems arī savos e-pastos. Nometņu maksa un atvieglojumi Ķekavas novadā deklarētiem bērniem arī tiks publicēta gan mūsu mājas lapā, gan vietnē www.nometnes.gov.lv , kā arī sociālajā tīklā Facebook. Sekojiet mūsu informācijai un tiekamies nometnēs!

Ar cieņu,

Linda Znotiņa