Šogad, no 19. – 26. augustam, 27 cilvēki no Itālijas, Polijas un Latvijas vienojās kopējā projektā Baložos. Projekta mērķis bija uzzināt jaunus faktus un gūt pieredzi par pārējām projekta valstīm un būt pozitīviem.
Kopā ar viesiem devāmies pētīt Titurgas ezeru un tā apkārtni, kā arī devāmies ekskursijā uz Rīgu, lai iepazītu Latvijas kultūru un dzīvesveidu. Ceļojuma laikā dalībnieki redzēja ievērojamākās apskates vietas un objektus Rīgā.
Nodarbībās aprakstījām savu valstu ievērojamākās vietas, kā arī iepazinām pārējo Eiropas valstu kultūru. Kopīgi pārrunājām šo valstu svarīgākos vēstures notikumus un mūsdienu problēmas, kā arī pozitīvos notikumus. Mēs ne tikai pārrunājām šīs lietas, bet arī izdzīvojām tās, veidojot kultūras vakarus. Tajos baudījām gan ēdienus, gan nacionālās dejas un dziesmas.
Dzīvot kopīgi bija gan grūti, gan jautri, jo sastapāmies ar patīkamiem cilvēkiem, kas iemācīja mums vārdus viņu valodās un parādīja savus uzskatus, kultūru un rakstura iezīmes. Sadzīvot reizēm bija grūti, jo ne vienmēr mēs sapratāmies, ne tikai valodas ziņā, bet arī uzskatu ziņā.
Jauniešu apmaiņas ir ļoti labs veids kā izaicināt sevi, iepazīt jaunus cilvēkus un citu valstu kultūru, kā arī iegūt jaunas perspektīves.
Vai mēs to ieteiktu citiem? Noteikti, ka jā, jo šis projekts mums deva gan labas emocijas, gan jaunus draugus un jaunas zināšanas par Eiropu, kas liek aizdomāties.

Noteikti nevajag baidīties izmēģināt kaut ko jaunu, kā piemēram, piedalīties šāda veida projektos!

2017.gada 18.oktobrī Siguldā un 24.oktobrī Rīgā Erasmus+ programmā apstiprinātā projekta “I CAN DO IT” ietvaros biedrība organizēja apaļā galda diskusijas par jauniešu ar īpašām vajadzībām integrācijas darbā jautājumiem. Apaļā galda diskusija 18.oktobrī notika sadarbībā ar biedrību “Cerību spārni”, bet 24.oktobrī sadarbībā ar Sieviešu invalīdu asociāciju “Aspazija”. Apaļā galda diskusijā kopā piedalījās 45 dalībnieki. Galvenie ieteikumi: nodrošināt darba trenerus; radīt motivējošāki nosacījumus uzņēmējiem; nodrošināt ilgstošu valsts atbalstu subsidētām darba vietām; uzlabot informācijas pieejamību par visiem projektiem, kas orientēti cilvēku ar īpašām vajadzībām nodarbinātības tēmai atsevišķā portālā vai saitē; piešķirt lielāku vērību un finansiālu atbalstu NVO šādu projektu īstenošanai; ārvalstīs iegūto pieredzi, kas saistīta ar cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nodarbinātību, realizēt arī Latvijā.
Īpašs paldies par sadarbību biedrības “Cerību spārni” vadītājai Evai Viļķinai un Sieviešu invalīdu asociācijas “Aspazija” vadītājai Ievai Lainei un pārstāvei Ilzei Lainei.

 I can do it I can do it 1